Aktualny repertuar

 

DOFA: Playtime
04 października 2018

REŻYSER
Jacques Tati
ROK PRODUKCJI
1967
Francja, Włochy

Trzeci film w dorobku reżysera, którego bohater, pan Hulot, jest jego alter ego. Bohater wybiera się na spotkanie do biurowej dzielnicy Paryża. Musi jednak przebić się przez hipernowoczesne miasto przyszłości, w którym człowiek się gubi jak w labiryncie. Metropolia ta nie przypomina znanych z pocztówek obrazków, wypełnia ją szarość, a ludzie nie potrafią żyć bez maszyn. Odnosi się wrażenie, że reżyser jednocześnie podziwia współczesną architekturę i wątpi w jej funkcjonalność.

Tylko kochankowie przeżyją
11 października 2018

REŻYSER
Jim Jarmusch
ROK PRODUKCJI
2013
Francja, Grecja, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Cypr

„Only Lovers Left Alive” to historia niezwykłej miłości dwojga wampirów, którzy są w sobie zakochani od wieków. Podziemny muzyk Adam (Tom Hiddleston) ponownie jednoczy się ze swoją enigmatyczną ukochaną (Tilda Swinton). Dodatkowo, kierunek, w którym zmierza działalność ludzka przyprawia Adama o depresję. Trwający od wieków związek wampirów zostaje jednak przerwany i podjęty próbie, gdy na horyzoncie pojawia się żywiołowa młodsza siostra (Mia Wasikowska) wampirzycy.

Plac zabaw
18 października 2018

REŻYSER
Bartosz M. Kowalski
ROK PRODUKCJI
2016
Polska

Czym jest zło? Czy człowiek ma wrodzone skłonności do przemocy i zbrodni, czy nabywa je przez wpływ środowiska? Co popycha człowieka do popełnienia tak strasznych czynów jak morderstwo? Z tymi pytaniami zderza swoich widzów Bartosz M. Kowalski w swoim debiutanckim filmie „Plac zabaw”. Podążamy za trójką bohaterów, którzy za kilka dni kończą edukację w szkole podstawowej. Obserwujemy ich życie codziennie, które na pozór nie wydaje się być inne od życia rówieśników. Jednakże drobne akty przemocy, jakich dopuszczają się dzieci prowadzą do kumulacji w szokującym, brutalnym finale, który wzbudził kontrowersyjne reakcje zarówno wśród widzów jak i krytyków. Odbioru filmu nie ułatwia fakt, że jego zakończenie oparte jest na prawdziwej tragedii, która wydarzyła się 25 lat temu w Wielkiej Brytanii.

Osiem i pół
25 października 2018

REŻYSER
Federico Fellini
ROK PRODUKCJI
1963
Francja, Włochy

Federico Fellini – tego nazwiska nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z najważniejszych twórców europejskiego kina. Autor takich klasyków jak Amarcord, Dolce Vita, La Strada. W tym tygodniu prezentujemy Wam dosłownie ósmy i pół film w karierze Felliniego – historię o niemocy twórczej, szukaniu natchnienia, wpływu doświadczeń życiowych na tworzoną sztukę. Fabuła filmu jest zawieszona między jawą a snem, a prowadzi nas przez nią postać Guido Anselmiego – reżysera, który zmaga się brakiem inspiracji na nowy scenariusz filmowy. Analizuje on swoje życie, dzieciństwo, kobiety. Chciałby opowiedzieć wszystko, ale równocześnie ma wrażenie, że nie może opowiedzieć już nic więcej.

 

Szukaj
Znajdziesz nas na
Newsletter
Wspierają nas

Politechnika Wrocławska

 

Filmoteka Narodowa

 

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

 

Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Patroni medialni

Na PWr

 

Radio LUZ

Archiwa newsów